włoskie jedzenie w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują rzadsze potrawy takie jak risotto, polentę czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w menu są również mniej typowe potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz potrawy z wielu zakątków kraju. W dobrej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Kolacja w charakterze włoskim koniecznie powinien obejmować również wino. Kieliszek białego wina to we Włoszech kanon. Nowa restauracja na mapie Krakowa Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta i nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *